• Mon. Oct 2nd, 2023

Pogradec/Kërcënoi dhe dhunoi dhëndrin, arrestohet 55-vjeçari!

Një 55-vjeçar nga Pogradeci është proceduar penalisht, pasi ka kërcënuar ish-dhëndrin e tij dhe më pas e ka dhunuar. “Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në…

Mjeku zbulon gjendjen shëndetësore të Biden: Indi i hequr nga gjoksi ishte kanceroz

Një ind i lëkurës i hequr nga gjoksi i presidentit Joe Biden muajin e kaluar ishte karcinoma e qelizave bazale, një formë e zakonshme e kancerit të lëkurës, tha mjeku…

Recep Tayyip Erdoğan: Nuk do të ketë ndërtesa me më shumë se 4 kate!

Teksa njoftoi nisjen e “Modelit Kombëtar të Mburojës së Rrezikut”, presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan tha se ndërtesat e reja nuk do të jenë më shumë se tre ose…

Masakroi 3 gra, sot mbahet seanca gjyqësore e Dan Hutrës!

Sot do të mbahet seanca gjyqësore për Dan Hutrën, autorin e masakrës së ndodhur disa ditë më parë në Tiranë, ku vrau 3 gra dhe plagosi 3 të tjera. 40-vjeçari…

Albin Kurti bisedon me senatorin amerikan: Diskutuam për marrëveshjen me Serbinë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një bisedë telefonike me senatorin amerikan, Chris Murphy, ku ka biseduar për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe marrëveshjen Kosovë-Serbi. Përmes një postimi në Twitter,…

Presidentja e Parlamentit Evropian në Kiev: E ardhmja e Ukrainës është BE!

Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, ka mbërritur në Ukrainë të premten mbrëma, siç ka bërë të ditur përmes një postimi në Twitter. “Ndihem mirë të kthehem në Ukrainë dhe…

U bë nënë kur ishte 20 vjeçe/ Rrëfehet Adrola Dushi: Mendoja ta ndërprisja shtatzëninë, jam krenare që s’e kam bërë!

Modelja e njohur Adrola Dushi u bë nënë kur ishte vetëm 20 vjeçe. Në një rrëfim në mbrëmjen e së premtes në spektaklin, “Në Kurthin e Piter Pan”, Adrola foli…

Reshje shiu në të gjithë vendi, ja si do të jetë moti këtë fundjavë!

Moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu me intesitet  të lartë në Jug, pasdite reshjet do të jenë të pranishme në të gjithë vendin. Era do…

Ish-futbollisti rrëfen dramën familjare: Djali im vuan nga diabeti i tipit 1!

Ish-ylli i futbollit Massimo Ambrosini ka rrëfyer së fundmi dramën e tij familjare. Djali i tij  i vogël vetëm 6 vjeç vuan nga diabeti i tipit 1. “Për gjashtë muaj…

Gjendet i pajetë në zyrën e tij, senatori i njohur italian!

  Ditën e sotme është gjendur i pajetë në zyrat e Dhomës së Senatit të Parlamentit italian, senatori i Partisë Demokratike, Bruno Astorre. Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së…